Sampokeskuksen Open Stage -synttärit

Julkaistu

Sampokeskus täyttää tänä vuonna 35 vuotta! Synttäreiden kunniaksi nostamme valokeilaan paikallisia lahjakkuuksia. Keskusaukiollamme on aina ollut tilaa staroille ja hyville jutuille – siksi järjestämme heinäkuiset Open Staget!

Sampokeskuksen Open Stage -synttäreillä lavalle nousee heinäkuussa lauantaisin huikeita esiintyjiä. Jokaisella kerralla on oma juontajansa, joka vastaa hyvästä tunnelmasta.

5. heinäkuuta juontajina toimivat muusikko Seitsenvuori ja ALE ry sekä nouseva rap-artisti Wilsson. 12. heinäkuuta juontajina nähdään Musiikkikoulu Pop Upin Heli Kaltiokumpu ja Mikko Nuorala. 19.7. illan isäntänä toimii Simerockin Sime Yliaska.

Tule viihtymään kanssamme ja nauttimaan! Halutessasi pääset itsekin lavalle näyttämään taitosi. Soittimet ja äänentoisto ovat valmiina sinua varten.

Kerää kolmesta Open Stagesta leima arvontalipukkeeseen ja osallistu huippuarvontaan!

Ohjelma (esiintyjät voivat täydentyä):

La 5.7. klo 13–15

Juontajat
Seitsenvuori ja ALE ry
Wilsson

Luvassa mm. tankotanssiesityksiä, mukana MM-voittajat Rovaniemeltä!

La 12.7. klo 13–15

Juontajat
Heli Kaltiokumpu ja Mikko Nuorala
Musiikkikoulu Pop Up

Jammailemassa mm. Musiikkikoulu Pop Up, Säde ja Markus Paldanius, Ukuleleorkesteri!

La 19.7. klo 13–15

Juontaja
Sime Yliaska
mukana Musiikkikoulu Pop Up ja Heli Kaltiokumpu

Jammailemassa Jooja ja Lit-Mane.

Lue myös

Marimekko Outlet Pop-up 10.–13.12

Marimekon Outlet pop-up Sampokeskuksessa

Lue lisää

Kerro joululahjatoiveesi suurella näytöllä

Keräämme lahjatoiveita joulupukille Sampokeskuksen isolle ulkonäytölle. Lähetä oma toiveesi 9. joulukuuta mennessä.

Lue lisää

Joulun ajan aukiolo: enemmän aikaa ostoksille

Joulukuussa meillä on enemmän aikaa shoppailla, herkutella ja viihtyä!

Lue lisää

Osta paikalliselta!

Sampokeskus jatkaa Likiliikkeen väärti-jäsenenä – yhdessä tukemassa paikallisuutta

Lue lisää