Muotikuu avaa myymälän Sampokeskukseen

Julkaistu

Vuonna 1992 perustettu Muotikuu on suomalainen perheyritys, jota ovat alusta asti luotsanneet suunnittelija Jaana Varkki-Terho ja Tony Terho. Yrityksellä on myymälöitä Turussa, Helsingissä, Jyväskylässä, Savonlinnassa sekä kesäisin Punkaharjulla. Muotikuu tarjoaa vuodenaikojen mukaan elävän malliston, josta löytyy vaatteita, asusteita, koruja, kenkiä ja muita oheistuotteita niin arkeen kuin juhlaan.

– Toivotamme lämpimästi tervetulleeksi brändin, joka yhdistää laadun, ajattomuuden ja pohjoisen eleganssin, toteaa kauppakeskuspäällikkö Petra Kurtti.

Lue myös

Yötön yö 22.6.

Yötön Yö -shoppailuilta tulee taas! Sampokeskuksessa ohjelmaa ja tarjouksia aina klo 21 asti.

Lue lisää

Partioaitta avaa Rovaniemelle toisen myymälänsä Sampokeskukseen

Ulkoilun asiantuntija Partioaitta laajentaa toimintaansa Rovaniemellä ja avaa kesäkuussa toisen myymälänsä Sampokeskukseen. Uusi myymälä sijoittuu kauppakeskuksen ensimmäiseen kerrokseen Lordin aukion laidalle, vilkkaan kävelykadun varrelle.

Lue lisää

Sampokeskus on nyt TikTokissa

Sampokeskus on laajentanut läsnäoloaan sosiaalisessa mediassa ja löytyy nyt myös TikTokista.

Lue lisää

Rasisminvastaisella viikolla korostetaan turvallisuutta

Rasisminvastaista viikkoa vietetään 16.–22.3.2026. Tänä vuonna teemana on erityisesti turvallisuus, joka kuuluu olennaisena osana Sampokeskuksen toimintaan ja arvoihin.

Lue lisää